به نام خدایی که مسی را آفرید تا رونالدو بی سرور نماند

مسی و 4 چالش بزرگ پیش رو؛بعد از مولر، نوبت رکورد کیست؟

نویسنده :mohammad messi
تاریخ:چهارشنبه 22 آذر 1391-09:10 ب.ظ

شاید با خودتان فکر کنید که شاید دیگر رکوردی باقی نمانده باشد که مسی آن را به نام خودش ثبت کند ولی او با پشت سرگذاشتن رکوردمولر که 40 سال دوام آورده بود،4رکورددیگر پیش رو دارد.Leo Messi - Barcelona

لیونل مسی، ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا یکشنبه شب با دو گلی که در دیدار تیمش مقابل بتیس به ثمر رساند، نه تنها باعث شد تا تیمش به سه امتیاز ارزشمند برسد، بلکه توانست با این دو گل، تعداد گلهایش در سال جاری میلادی را به عدد 86 رسانده و بدین ترتیب از رکورد رویایی گرد مولر که در سال 1972 و با زدن 85 گل در طول یک سال ثبت شده بود، پیشی بگیرد.

مسی هنوز 3 بازی دیگر تا پایان سال 2012 زمان دارد تا بتواند رکوردش را دست نیافتنی تر از قبل نماید. بعد از پشت سرگذاشتن رکورد مولر شاید با خودتان فکر کنید که شاید دیگر رکوردی باقی نمانده باشد که مسی آن را به نام خودش ثبت کند ولی ستاره ریز نقش آرژانتینی حالا و با پشت سرگذاشتن رکوردمولر که 40 سال دوام آورده بود، حالا اهداف دیگری پیش رویش دارد:

- رکورد برترین گلزن تاریخ بارسلونا درتمامی بازیها: مسی با پیشی گرفتن از رکورد سسار رودریگس،   حالا عنوان برترین گلزن تاریخ بارسلونا در بازیهای رسمی را یدک می کشد. ولی در لیست گلزنان بارسلونا در تمامی بازیها (بازیهای رسمی و دوستانه) در رتبه سوم قرار دارد و بالاتر از نام خودش، نام پائولینو آلکانتارا (با369 گل) و جوزپ سامیتیه (با333 گل ) را می بیند؛ تعداد گلهای مسی درتمامی بازیهایی که تا به اینجابرای بارسا انجام داده (بازیهای رسمی و دوستانه)305 گل است.

2-رکورد برترین گلزن تیم ملی آرژانتین: گابریل باتیستوتا، برترین گلزن تیم ملی آرژانتین است. او در طول سالهای 1991 تا 2002، 56 گل برای آلبی سلسته به ثمر رسانده و بعد از او هم ارنان کرسپو با 35 گل و دیگو آرماندو مارادونا با 34 گل در رده های بعدی هستند. درحال حاضر، مسی با 31 گل عنوان چهارمین گلزن برتر تیم ملی کشورش را یدک می کشد؛البته شکستن این رکورد، اتفاق بعیدی نیست؛ چرا که از بین این 4گلزن برتر، فقط لیونل مسی است که بازهم پیراهن تیم ملی کشورش را برتن خواهد کرد.

3-رکورد برترین گلزن تاریخ لالیگا: تلمو ساررا، با 251 گل در رقابت های لالیگا، برترین گلزن تاریخ این رقابتهاست. مسی با 192 گل زده دررقابت های لالیگا در رده نهم این جدول قرار دارد. بعد از نام ساررا، ستاره بارسلونا، نام اوگو سانچس (با 234 گل)، رائول (با 228 گل)، دی استفانو (با 227 گل) ، سسار (با 2266 گل)، کینی (با 219 گل) ، پائینیو (با 210 گل ) و ادموندو سوارس (با 195 گل) در لیست برترین گلزنان تاریخ لالیگا دیده می شود

4-رکورد برترین  گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا: رائول گونسالس برترین گلزن تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان اروپاست. او در این رقابت ها 71 گل به ثمر رسانده. لیونل مسی هم حالا با 56 گل در رده دوم است و درکنار خود ،نام رود فان نیستلروی که او هم 56 گله است را می بیند. آمار و ارقام برترین گلزنان یوفا با درنظرگرفتن بازیهای مراحل مقدماتی حساب می شود.
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات